Video z Highland Trail 550

Highland Trail 550 - 2016 from Markéta Peggy Marvanová on Vimeo.

 

Highland Tail 550 je Skotský závod horských kol, který se jede na stejném principu jako jiné extrémní závody bez podpory (kupř. Tour Divide Race). Celý závod je úplně bez zabezpečení. Znamená to, že na závodníky nikde nikdo nečeká, spí se tam, kam zrovna dojedete, nejčastěji na zemi vedle cesty. Jí se to, co si vezete a když už nic nemáte, nic nejíte. Na opravu kola, zdravotní zranění a jiné strasti jste pochopitelně taky sami. Nikdo za vás nezodpovídá. Což je přesně to, co hledám a ráda cítím – svobodu.

 

Kolo opravit nebo dotlačit několik desítek kilometrů do nejbližšího servisu, sebrat odvahu a jít dál i přes vyčerpání – protože jiné cesty není. V závodě Highland Trail najde označení extrém své místo! Ne délkou, která je „pouze“ 890 km, ale terénem. Kvůli šutrům a bahnu na každého závodníka čeká přibližně 230 km tlačení a občasné přenášení kola. Závod vede nejsevernější částí Skotska z vesničky Tyndrum 405 km na sever a 465 km zpět. Třešničkou celého podniku je nevyzpytatelné skotské počasí a fakt, že projíždějící oblast není nikterak výrazně osídlena.

 

Lapierre - logo Isoma - logo Rock point - logo Everbike - logo NOfE - logo Bikeranch - logo Sir Joseph - logo Medical Fox - logo Messenger - logo Vesely autoservis - logo Shock therapy - logo Kalas - logo Tilak - logo