Na Highland Trail 550 s kolekcí RainMem

 

Závod nesoucí název Highland trail 550 byl mojí další výzvou, kterou jsem absolvovala se svým partnerem Adamem. 890 km dlouhý nonstop závod Skotskem bez zabezpečení sliboval v tomto období převážně deštivé počasí. Bylo nutno připravit i vhodné oblečení a tady v pátrání po možnostech českého trhu padla volba na kolekci RainMem od Českého výrobce firmy Kalas. Po několika pružných jednáních nám bylo umožněno tuto kolekci v extrémních podmínkách vyzkoušet a přinést Vám výsledky našeho testu.

 

Nároky na dres pro extrémní závod jsou mnohonásobně vyšší než na kratší, klasické závody. Dres je jako Vaše druhá kůže. Máte jej na sobě nonstop několik dní. My konkrétně v něm i spíme a to i když je mokrý. Z důvodu úspory hmotnosti se snažíme vézt co nejméně věcí i oblečení. RainMem bylo jediné naše oblečení doplněné o návleky a bundu. Jakákoliv nedokonalost střihu, nebo jen špatný šev dokáže přivodit velké nepříjemnosti a problémy. Pokud chceme udělat test takové kolekci jakou RainMem je, tak potom výše jmenovaný závod je přesně to co by kolekci mělo prověřit.

Rychlý odpočinek 

Dres RainMem

 

Dres je ušit do deštivého počasí a teplot pohybujících se od 0 do10°C. My očekávali 5 až 12°C se stálým deštěm. Proto RainMem byl jasnou volbou. Při laickém pohledu na zateplený materiál jsme trochu znejistěli. Opravdu bude fungovat jak říká jeho technický popis? Již na startu jsme dostali první důkaz. Na rozdíl od ostatních, kteří měli na sobě i tři vrstvy oblečení, my si vystačili jen s jednou, která se o nás spolehlivě starala.

 

Hlavním komfort zajišťuje membrána, která zabrání kontaktu studeného větru s naším tělem. Díky nečekanému zvratu v počasí jsme neplánovaně vyzkoušeli jak se dres bude chovat v teplotách převyšujících 20st. a jak nám v něm bude na přímé slunci. Díky vysoké prodyšnosti jsme mohli komfortně jet i v takových teplotách. Používaný materiál si dokázal poradit s výkyvem teplot a náhlou změnou počasí. Při náhlých změnách počasí i teplot se nedostavoval pocit chladu v důsledku chladícího potu. Prověřoval nás i studený nárazový vítr a RainMem statečně chránil naše unavená těla. Materiál dokáže díky své speciální skladbě držet vlhkost od těla. Díky této schopnosti dres ať suchý, nebo mokrý funguje stále stejně. Neprofoukne a hřeje.

 

Pocitově je dres na těle velmi příjemný. Díky doplnění střihu o elastické prvky vyrovnává výrobce menší elasticitu membránového materiálu. Ten se takto dokonale přizpůsobí tělu jezdce. Můžeme říct, že dres je střihově čistý.

 

Dresy jsou zakončeny elastickými manžetami, které zvyšuji jejich komfort. Nedochází k nežádoucímu škrcení končetin a opruzeninám. Bezpečnostní prvky nijak nenarušují design dresu a významně přispívají k bezpečnosti cyklisty. Ve tmě na jedoucího cyklistu jasně upozorní a svojí funkčností zvyšují jeho bezpečnost.

 

Další výhody

Dres je možné celý potisknout.

Rukávy a nohavice jsou delší, než u běžných dresů, což je v dešti a zimě příjemnější a hlavně komfortnější.

Funguje přesně tak, jak je prezentován na stránkách a v katalogu

Střihově promyšlený, komfortní

 

Nevýhody

Váha materiálu při namočení.

Highland Trail 550

Návleky RainMem

 

Výhody

Dokáží držet i na kůži (není třeba je upevňovat pod kraťasy a škrtit nohy).

Neomezují pohyb - jsou střihově provedené tak, že pod kolenem neškrtí hromadící se látka. Podkolenní část je vyrobena z tenčího materiálu.

Díky délce návleků (končí v půli lýtka), jsou velmi dobře krytá kolena

Návlek i při pohybu zůstává na svém místě a nebyl u něj zaznamenán nežádoucí pohyb.

Díky teplotnímu komfortu a prodyšnosti rozšiřují návleky své pole působnosti pro své využití. Stávají se z nich spolehliví společníci jak do sychravého, tak do letního počasí.

 

Nevýhody

Nemám co vytknout

 

_____________________

poznámka pod čarou: dres RainMem doporučuji všem, pro které sychravé počasí neznamená "pověšení kola na hřebík a čekaní do jara".

Díky - poprvé po několika letech jsem se nevrátila ze závodu s do krve rozedřeným zadkem a dresem na vyhození...

Lapierre - logo Isoma - logo Rock point - logo Everbike - logo NOfE - logo Bikeranch - logo Sir Joseph - logo Medical Fox - logo Messenger - logo Vesely autoservis - logo Shock therapy - logo Kalas - logo Tilak - logo