Lapland Extreme Challenge

Už když jsem 4. 7. 2015 01:11:30 nešeho času zdárně přijížděla k hranicím Nového Mexika a Mexika, kde jsem končila závod Tour Divide (nejdelší nezabezpečený závod pro horská kola měřící 4 418 km) hnalo se mi hlavou několik myšlenek.

 

Těšila jsem se domů a bylo mi jasné, že pár měsíců neopustím českou půdu (toto se nakonec úplně nevydařilo a už 22 hodin po příjezdu do ČR jsem seděla v autě a řídila do Itálie, kde jsem se slavnostně potkala s Adamem, mým přítelem, a týden se rekreovala na ferratách).

 

Těšila jsem se, že kolo pověsím na hřebík a několik týdnů o něm nebudu vědět. (také se nakonec nestalo, začala jsem pracovat na kole jako messenger)

 

Těšila jsem se na spoustu věcí, už ani nevím kterých (všechny směřovali k nekončící lenosti, proto byly nakonec zamítnuty)

 

Už tehdy jsem trochu tušila, že budu podnikat něco ještě více extrémního. Přišel nápad, bezhlavé nadšení a je to před námi. S Adamem okusíme zákulisí Polárního kruhu. Se vším všudy - naložit si kola a svobodně putovat zmrzlou krajinou bez jakéhokoli zabezpečení. Putovat někam, kam se mnoho lidí ještě nevydalo. Někam, kam nedosvítí světelné paprsky civilizace. Do jádra nedotčené, syrové, a prostě krásné přírody. Když jsme se rozhodli, že tohle všechno chcete poznat a ještě skloubit s oficiální akcí, nenašli jsme jiné východisko než LAPLAND EXTREME CHALLENGE.

 

Nebudu používat označení závod, protože sám pořadatel uvádí, že jde pouze o výzvu. Otázkou je, jak to vnímat. Jestli ta “pouhá” výzva není ve výsledku něco ještě víc...

 

Jak to vnímám já je jasné. Na nic tak nevyzpytatelného jsem se doposud nepřipravovala. 1000mil i Tour Divide vedle Lapland Extreme neskrývají takové dobrodružství. Můžou nás čekat přívětivé sněhové podmínky, mrazivo, slunečno, hvězdná obloha doplněná dobrou náladou, ale může to být i docela peklo pokud začnou oblevy nebo velký mráz. Obě tyto varianty samozřejmě beru na vědomí.a i tak se těším jako malá holka jak opustím stále všednější život. A nemůže být přeci tak hrozně, abych si to neužívala a zpětně to nehledala zas.

 

Trochu k věci, co to ten “Lapland Extreme” přibližně je…(přesně vám to nepovím, protože to sama nevím :))

 

Je to 40 bodů, které musíte projít během 32 dní. Přibližně na polovinu těchto bodů nevede žádná cesta - jsou umístěny uprostřed lesa, mokřadů, … na místech kde i v létě běhají jen sobi a vlci,.... Je to výzva s tříletou tradicí, kterou doposud nikdo nezvládl dokončit. No, dokončit - on ji vlastně téměř nikdo ani nezkusil. Není divu, na jiných podnicích podobného typu máte zabezpečení, tady ne. Ani minizabezpečení v podobě poslání jídla a baterek do nějakého úseku cesty není. Po tom co tohle víte vás asi docela zaskočí, že se do toho pouštíme a co je vůbec mazec - jedeme na sněžných kolech. Mohli jsme zvolit lyže, nebo jen vlastní nohy a sněžnice, ale my si vybrali kola. Máme tajné plány, jak kolo využít v náš prospěch, nebudu je však zatím nahlas uvádět.

 

Spaní, servis kola, jídlo, vařič na dělání vody ze sněhu si opět vezeme s sebou. Jestli naše kola nepřekročí váhu 35 kg budeme to vnímat jako malý zázrak.

 Na cestě         

 

Proč to děláme je jasné. Já, protože mě to láká, naplňuje, a chci motivovat své okolí k akci. 

 

Jako obvykle bude součástí naší cesty SBÍRKA pro dobrou věc. Posledně jsem vybírala peníze na speciální elektrodvojkolo pro Dáju. Konečný silný a dojemný příběh nadchnul nemálo z vás a to mě přirozeně nutí pokračovat dál. (koho by zajímalo více o Dáje nejde informace ZDE, nebo v mé knize Cesta za šťěstím.

 

Sbírka se tentokráte nebude týkat konkrétní osoby, i přesto si však zaslouží vaši pozornost. Jde o podporu handicapovaných dětí. Peníze, které se vyberou poslouží Černým koním zrealizovat půjčovnu dětských handbiků pro postižené děti. Tyto kola doposud v České republice nejsou. Nejblíže je k nim na Slovenko. Důležitost tkví v tom, že děti s postižením ani netuší, že mají možnost se svést na kole. Jejich rodiče to buď také netuší nebo nemají finanční prostředky na to, aby pořídili kolo za 85 000 Kč. V tom je kouzlo Černých koní. Zajistí nejen výrobu kol, ale i akce, které vytáhnout děti ven. Díky tomu se v programu některých léčebných a lázeňských středisek objeví možnost, že děti s povolením rodičů vyjedou ven a vyzkouší kola a sport, ke kterému by se jen těžko dostávaly.

 

Sbírka je pro ty z vás, kterým udělá radost darovaní jakékoli částky. Vybraná částka poslouží k výrobě jednoho dětského handbiku.

 

 

 

odkaz na online sledování ZDE

Lapierre - logo Isoma - logo Rock point - logo Everbike - logo NOfE - logo Bikeranch - logo Sir Joseph - logo Medical Fox - logo Messenger - logo Vesely autoservis - logo Shock therapy - logo Kalas - logo Tilak - logo